„Values from my Pen”

„Values from my Pen” reprezintă primul proiect eTwinning al școlii noastre, inițiat sub îndrumarea doamnei profesoare de limba engleză, Antonia Czol. Echipa proiectului o alcătuiesc, de asemenea, doamna director Codruța Cozma, doamna director adjunct Beáta Bálint, doamna profesoară Luca-Andrea Erdős-Kiss și doamna profesoară Enikő Balogh.

Proiectul, planificat să se desfășoare în perioada octombrie-ianuarie a anului școlar 2023-2024, aduce împreună parteneri din Turcia, România, Lituania și Portugalia. Scopul său principal este să stimuleze și să îmbunătățească abilitățile de scriere ale elevilor, consolidând în același timp cunoștințele de limbă străină.

Echipa, formată din elevii secției maghiare din clasele a 7-a și a 8-a, va experimenta bucuria învățării prin activități creative și distractive. Prin intermediul acestui proiect, elevilor noștri li se va oferi o oportunitate unică de a-și dezvolta abilitățile sociale, de comunicare și digitale într-un mod captivant și interactiv.

Această călătorie literară va fi plină de descoperiri fascinante și experiențe memorabile pentru toți participanții!